Akcje charytatywne

przeprowadzone w Przedszkolu nr 189 „na Wierzbnie” w okresie grudzień 2016-styczeń 2017

1. Góra grosza

Akcja pod patronatem Towarzystwa Nasz Dom jest skierowana głównie do rodzin zastępczych. Zebrano prawdziwą górę monet nie tylko groszowych. Pieniądze zostały przeliczone i wysłane

fundacji. Akcję koordynowała nauczycielka Karolina Kaczorowska.

2. Dzieci dzieciom- „Szlachetna paczka”.

Dzieci przedszkolne pod opieką nauczycielek wykonały piękne kartki świąteczne, które za dobrowolne kwoty zakupili Rodzice.

Pieniądze zbierał dobry anioł Przedszkola nauczycielka Karolina Kaczorowska. W porozumieniu z przedstawicielem OPS-u wytypowano dwie rodziny, potrzebujące pomocy rzeczowej dla dzieci. Koordynująca akcję nauczycielka Paulina Sowa z zebranych funduszy zakupiła artykuły spożywczo- przemysłowe, przygotowała świąteczne paczki, które zostały podarowane dzieciom.

3. Psia gwiazdka

Kochane przedszkolaki pamiętając o zwierzętach zgromadziły zabawki, koce, karmę dla psów i kotów. Mama Olka z Krasnali razem z koordynującą akcję nauczycielką Karoliną Kaczorowską zawiozły bezcenne podarki do schroniska w Józefowie prowadzonego przez fundację „Azyl Pod Psim Aniołem”.

4. Misie Ratownisie

Akcję objęli patronatem: Komendant Główny Państwowej Straży Pożarnej, Wojewoda Mazowiecki, JHDK. Zebraliśmy bardzo dużo przytulanek. Wszystkie misie zostały przekazane do Jednostki Ratowniczo- Gaśniczej przy ul. Domaniewskiej 40A, gdzie wraz ze strażakami będą czuwać nad bezpieczeństwem wszystkich dzieci,aby być gotowymi do pomocy. Pozostałe maskotki ciepło przytulone czekają na wyprawę w inną podróż. Nad sprawnym przebiegiem akcji czuwała nauczycielka Dorota Sękowska.

5. Wszystkie akcje przebiegały sprawnie, z dużym zaangażowaniem dzieci Rodziców i Opiekunów ze wszystkich grup, nauczycielek i pozostałych pracowników przedszkola nr 189 „Na Wierzbnie”.

Dziękujemy Wszystkim, którym potrzeby biedniejszych, słabszych nie są obojętne nie tylko przy okazji Świąt. Zbiórka odzieży i wybranych artykułów przemysłowych dla fundacji Ewy Błaszczyk „Akogo? nie została zakończona. W dalszym ciągu możemy wrzucać do kontenera niepotrzebne w domu ubrania i przedmioty wg wykazu i zasad zamieszczonych na plakacie w Przedszkolu oraz na naszej stronie internetowej. Zachęcamy do zapoznania się i uczestnictwa w akcji.