DROGIE DZIECI, DRODZY RODZICE!

9 października otwieramy w  naszym przedszkolu KĄCIK WYMIANY KSIĄŻEK. Akcja ta ma na celu popularyzowanie czytelnictwa wśród najmłodszych, wyrabianie nawyku dbania o książki oraz zachęcenie rodziców do głośnego i systematycznego czytania dzieciom.

Półka z książkami do wypożyczania będzie znajdowała się w holu obok akwarium. Każdy będzie mógł podejść i wybrać sobie interesującą lekturę, a także wypożyczyć ją do domu. Jeśli książka dziecku wyjątkowo przypadnie do gustu, może nawet zatrzymać ją na dłużej (lub na zawsze) – prosimy jedynie o przyniesienie innej książki w zamian.

SERDECZNIE ZAPRASZAMY DO WSPÓŁPRACY

Jeśli w Waszej domowej biblioteczce znajdują się książki, z których już się nie korzysta, można je zostawić w KĄCIKU WYMIANY. Stąd każdy zainteresowany będzie mógł ją pożyczyć i przeczytać. To wspaniała okazja, aby podzielić się z koleżankami i kolegami  lekturami, które wywarły na Was wrażenie.

Mamy nadzieję, że wymiana książek sprawi dzieciom wiele radości i przyjemności, a także zapoczątkuje w nich pasję czytelniczą.

Uprzejmie prosimy o zapoznanie się z regulaminem wiszącym nad półką.

 

 

Kącik wymiany książek