DRODZY RODZICE,

            chcielibyśmy przypomnieć, że w naszym przedszkolu działa Kącik Wymiany Książek. Jest on usytuowany w holu po lewej stronie od wejścia, koło akwarium.  Każdy może podejść i wybrać sobie interesującą lekturę, a także wypożyczyć ją do domu. Jeśli książka dziecku wyjątkowo przypadnie do gustu, może nawet zatrzymać ją na dłużej (lub na zawsze) – prosimy jedynie o przyniesienie innej książki w zamian.

            Niestety w tym momencie na półce znajduje się tylko jedna książka. Uprzejmie prosimy o zwrot lub przyniesienie innej pozycji w zamian za książki zabrane do domu w pierwszym semestrze. Ideą Kącika Wymiany jest swobodne dzielenie się lekturami, ale również i wyrabianie nawyku pożyczania książek – a zatem dbanie o nie i zwracanie po przeczytaniu.

            Jeśli w Waszej domowej biblioteczce znajdują się książki, które już się dzieciom znudziły, można je zostawić w Kąciku Wymiany. Stąd każdy zainteresowany będzie mógł je pożyczyć i przeczytać. Serdecznie zapraszamy do współpracy! Mamy nadzieję, że wymiana książek sprawi dzieciom wiele radości i przyjemności, a także zapoczątkuje w nich pasję czytelniczą.

Kącik wymiany książek