W ramach zajęć dodatkowych w przedszkolu raz w tygodniu odbywają się zajęcia “Zabawa w kodowanie”, przedszkolaki swoją przygodę z kodowaniem rozpoczynają na dywanie z wykorzystaniem maty, kolorowych kubeczków i obrazków.  Zajęcia, starannie dobrane do  potrzeb i możliwości rozwojowych dzieci, rozwijają logiczne myślenie i umiejętności matematyczne, pobudzają wyobraźnię i kreatywność, uczą współdziałania. Przedszkolaki na zajęciach grają w sudoku, ustawiają wieże zgodnie z podanym kodem, bawią się z dyktandami graficznymi, wytyczają drogę do celu układając strzałki. Możliwości jest wiele a wszystko odbywa się w formie nauki przez zabawę.
Godziny zajęć w grupach: 
Grupa Zające czwartek godzina 13:30
Grupa Słoneczka piątek godzina 13:00
Grupa Krasnale piątek godzina 13:30
 
Zabawa w kodowanie